İŞVEREN ARACILIĞI VE YATIRIM İLE VERİLEN GÖÇMEN VİZELER (EB2-3-4 ve EB1)

Bir işveren aracılığı ile göçmen vize başvurusu yapılması, Amerika’da bulunan işverenin çalışacak kişi adına Amerikan Çalışma Bakanlığı’ndan onaylı iş sertifikası alması ile başlatılan bir süreçtir. Bu sertifika ile yine USCIS aracılığı ile I-140 başvurusu başlatılır ve bunu takiben dosya önce Ulusal Vize Merkezi (NVC), ardından da Büyükelçiliğe gönderilir. EB2, EB3 ve EB4 vizeleri bu kategorilerdedir ve Amerika’da bir iş teklifi olmak zorundadır.

Bunun yanı sıra, Amerikan Göçmenlik Yasası, Amerikan ekonomisinde yeni iş fırsatları yaratacak ticari işletmeler için yatırımda bulunmak üzere gelmek isteyen kişilere vize imkanı tanımaktadır. EB5 kategorisindeki bu vize için, bir avukatlık ofisi ile çalışılması çok daha doğru olur. Bu özel vize türünün belli kuralları, şartları ve yine USCIS’den geçen bir başvuru süreci bulunmaktadır. 

ÖNCELİKLİ MESLEK SAHİPLERİNE GREEN CARD

İşveren kategorisinde bizim sizlere Türkiye’de belki ilk defa sunduğumuz hizmet EB1 Göçmen Vize alanıdır. EB1 vizesi için ABD Çalışma Sertifikası gerekmez ve aşağıdaki 3 kategoriden birine uyuyorsanız, rahatlıkla bu vize kategorisinden faydalanmanız mümkündür:

  • Sıradışı yetenekleriniz var ise (Sanatçı, Sporcu, Bilim adamı, Eğitimci)
  • Çok bilindik bir profesör veya araştırmacı iseniz (Örneğin tanınmış bir doktor veya akademisyen)
  • Bir organizasyonda, çok kilit bir role sahip uluslar arası bir idareci veya yönetici iseniz.

Her sene tanınmış sanatçılar, ünlü sporcular, doktor ve profesörler, iş adamları ve yöneticiler bu vize kategorisinden iyi hazırlanmış bir dosya ile Green Card sahibi olmaktadır. Tabi, sadece kendileri değil, aile üyeleri de bu vizeden faydalanmaktadır.

Bu vize kategorisinde diğerlerinden farklı olarak yerinizi doldurabilecek bir Amerikalının olmaması şartı aranmaz. Bir iş teklifi şart koşulmaz, ancak akademisyenler ve iş adamları için bu öngörülebilir.

Burada en önemli nokta sizin bu vize kategorisinden onaylanmanızı sağlamaktır. İşte tam da bu noktada, Türkiye’de asla bulamayacağınız bir hizmeti size sunmaktayız. Bu tip vizelerde bir hukukçu desteği şart olduğundan, ABD’de bulunan New York bazlı çok bilinmiş bir hukuk firması ile ortak çalışarak, gereken işlemleri sizin için yürütüyoruz. 

Bu alandaki hizmetlerimiz:

  • Kişisel özgeçmişiniz ve becerilerinizin değerlendirilmesi,
  • EB1 vizesine uygunluğunuzun olup olmadığının hukuk bürosu ile değerlendirilmesi,
  • Gereken evrak ve bilgileri sizden toplamak,
  • Başvurunuzun hazırlanması ve onayı için yine New York’ta bulunan hukuk bürosu ile koordine olmak,
  • Gereken ABD devlet daireleri ile yazışmalarınızı yapmak ve süreci takip etmek,
  • Dosyanız Türkiye’ye gönderildiğinde Elçilik ile temas kurmak, evraklarınızı hazırlamak ve sizi mülakata hazırlamak,
  • Aklınıza takılan her konuda hukuk bürosu ile direk veya bizim aracılığımız ile sizi iletişime geçirmek maddelerini kapsamaktadır.

Kariyerinize ve başarılarınıza güveniyorsanız, şansınızı denemenin tam sırası!

Hemen yazın
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba Amerika vizenizi hemen almak ister misiniz?
Call Now Button