Amerika Turist Vizesi B1/B2

Kısa Süreli ABD Seyahatleri için B1/B2

B1/B2 (ABD Turist Vizesi) kategorisindeki vize türü, kişilerin ABD’ye gitme amacına göre verilir. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden bu kodlar, iş seyahati, tedavi ve turistik seyahat amaçlarını kapsar.

Hangi amaçla gideceğiniz başvuru formunda ÇOK NET bir şekilde ifade edilmelidir. Kimine 3 ay kimine 10 yıl çok girişli uygun görülen ABD turist vizesi ile genel olarak ABD’ye girişte pasaportlara 6 ay kalma hakkı verilir. Dileyen bu 6 aylık süreyi ABD’de başvurarak ve kanunlara uygun şekilde uzatabilir.

Konsolosluk görevlileri için her bir ABD turist vizesi başvuranı “ABD’de kalmayacağını kanıtlamak üzere gelmiş, kalacağı varsayılan” kişilerdir. Kısacası, görüşmeye geldiğinizde krediniz sıfır ise, sizin amacınız Konsolos’un gözünde bu krediyi yükseltmek ve geri döneceğinize onu inandırmaktır.

Mülakatta bunu başardığınız takdirde ve gerekli evraklarla da amacınıza destek çıkabilirseniz, çok büyük ihtimalle 10 yıllık çok girişli ABD Turist vizenizi (İranlı başvuranlar hariç) alırsınız. Bundan sonra da Amerika’nın istediğiniz şehrine seyahat edebilirsiniz. Pasaportunuza basılacak damgaya Amerika’ya girişteki CBP (Customs and Border Protection) görevlisi karar verir. Ve dediğimiz gibi, bu süre genellikle 6 aylık olur.

Amerika Turist Vize Başvurusu 

ABD Büyükelçiliği’nin son yıllarda ‘evraksız vize’ hedefine doğru hızla gittiğini görmekteyiz. Eskiden ABD turist vizesi için doldurulan DS 156 ve 157 gibi formların yerini artık tek bir form aldı: DS 160. Son derece detaylı olan formu doldurmak, oldukça büyük önem taşımaktadır. Tüm vize sürecini elektronik hale getiren ABD Büyükelçiliği, aynı zamanda sizden PTT kaydı yaptırmanızı ve randevu tarihini seçmenizi ister.

Şehirler bölgelere göre ayrılmıştır ve vize başvurunuzu yaşadığınız şehre göre İstanbul veya Ankara’da yaparsınız.

Tüm bu bilgiler ve dahası, formlarınızın doldurulması, evrak hazırlığınız, randevu alım süreci ve mülakatta kendinizi nasıl temsil etmeniz gerektiği konusunda danışmanlık B1/B2 yani Amerika turist vizesi için hizmetlerimiz arasındadır.

 

Amerika Vizem Onaylanmadı

Eğer vizeniz reddedildiyse, yaşadığınız hayal kırıklığı ve stresi anlayabiliyoruz. Şansınızı tekrar mı denemek istiyorsunuz? Yeniden aynı sonucu almaktan mı korkuyorsunuz? Gerçekten bir şansınız var mı yok mu, gelin birlikte tekrar değerlendirelim.

Hemen yazın
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba Amerika vizenizi hemen almak ister misiniz?
Call Now Button